انواع مختلف دستگاه پخت نان در ایران

دستگاه پخت نان

دستگاه پخت نان در دو مدل مختلف طراحی شده است. که هر یک از این مدل‌ها خود دارای تنوع هستند. دستگاه پخت نان دوار و پخت نان تونلی، جز دو دسته‌ای هستند که مورد استفاده در پخت نان قرار می‌گیرند. در تولید دستگاه‌های پخت نان کیفیت به عنوان یک اصل اساسی در این زمینه مطرح است و نمی‌توان به سادگی از کنار آن عبور نمود.

پخت نان باید در مرحلهٔ اول توسط یک متخصص و آموزش دیده انجام شود تا مراحل پخت به درستی پیش روی کند. در مرحلهٔ بعد خرید یک دستگاه با کیفیت و معتبر باید انجام شود. برای اطلاع از کیفیت دستگاه شما می‌توانید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

دستگاه پخت نان

دستگاه پخت نان تونلی و دوار

شناختن دستگاه پخت نان در انتخاب تأثیر بسزایی دارد. چرا که به شما کمک می‌کند تا دستگاهی را انتخاب کنید که در ارتباط با کار شما و پخت نان می‌تواند کمک نماید. دستگاه‌های تونلی دارای دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هستند. از این دستگاه برای تولید انبوه استفاده می‌شود و در نانوایی‌های کوچک کاربرد ندارد. همان گونه که از اسم آن مشخص است به صورت تونلی طراحی شده و طولی به اندازهٔ ۴ و نیم و ۶ و نیم سانتی متر دارد.

ولی در مقابل دستگاه پخت نان دوار چهار نوع دارد که هر یک می‌تواند به صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک طراحی شود. با تمام این مباحث شما باید دقت لازم را داشته باشید که محصول خود را از کجا و با چه شرایط و ویژگی‌هایی خریداری نمایید. تنها یک خرید اشتباه می‌تواند هزینه‌های بالایی برای شما به بار آورده و به جای اینکه بتوانید از کار خود سودی به دست بیاورید دچار ضرر و زیان می‌شوید.

دستگاه پخت نان

ابعاد دستگاه پخت نان تونلی و دوار

دستگاه پخت نان تونلی همان گونه که گفته شد در دو نوع نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک طراحی شده است. ابعاد و وزن این دستگاه به صورت زیر بیان شده است:

  • فر پخت نان تمام اتوماتیک در ابعاد طول ۵۰۰ سانتی متر، ۱۸۰ سانتی متر، ارتفاع ۲۲۰ سانتی متر و وزن آن حدود ۲۰۰۰ کیلو گرم است.
  • در مقابل فر تونلی نیمه اتوماتیک تنها طول متفاوتی با فر تمام اتوماتیک دارد ولی ابعاد عرض و ارتفاع و همچنین وزن آن‌ها برابر است.

دستگاه‌های پخت نان فر دوار در چهار سایز و برای پخت نان‌ها در انواع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. تفاوت این دستگاه‌ها در طول و عرض آن‌ها می‌باشد که در ۱۹۰ سانتی متر،۲۲۰ سانتی متر، ۲۵۰ سانتی متر و ۳ سانتی متر طراحی شده است. ارتفاع آن‌ها به صورت ثابت بوده ولی هر چقدر ابعاد آن افزایش پیدا می‌کند وزن دستگاه نیز بالاتر می‌رود.

تبلیغات شرکت ایران فر
تماس با مشاوران